פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   במאי האירוויזיון: "מדונה הפתיעה את כולנו, לא היה לנו מושג על הדגלים"

   בבוקר שאחרי המשדר המרשים, שזכה למחמאות מכל העולם, בהפקה הישראלית מרגישים גאווה גדולה. "השגנו את מה שרצינו", אומר הבמאי יובל כהן. לגבי ביטול ההפקות המקוריות אמר יו"ר תאגיד השידור הישראלי גיל עומר: "אסור שהאירוויזיון יבטל את הדבר שבשבילו קמנו"

   במאי האירוויזיון: "מדונה הפתיעה את כולנו, לא היה לנו מושג על הדגלים"
   דגל פלסטין בהופעה של מדונה (צילום: כאן 11)

   עם כל הכבוד לזכייה המרשימה של הולנד באירוויזיון, נראה שהמנצחים האמיתיים הם המארגנים של התחרות בתל אביב, שהובילו את אחד המשדרים הטובים בתולדות התחרות, אם לא הטוב שבהם. המחמאות למשדר האירוויזיון שהובילו בתאגיד השידור הישראלי ממשיכות לזרום מכל העולם הבוקר. "תעשיית הטלוויזיה בישראל מורכבת מאנשים מאוד מוכשרים", אומר במאי האירוויזיון יובל כהן למשדר וואלה! NEWS בהגשת יגאל רביד, "אני גאה שרוב הצוות באירוויזיון היה ישראלי".

   "התחושה היא שהשגנו את מה שרצינו וכל מה שתכננו בליין אפ ובניירות הוגשם על המסך בכמות מינימלית של תקלות. אנחנו מאוד מרוצים. אני מודה שקצת קשה לי לשמוע את כל הביקורות על מדונה, אז אני מנסה להתעלם מזה".

   כהן שולל כי ההפקה הישראלית ידעה על כוונתה של מדונה להשתמש בדגל פלסטין על הבמה. "לא היה לנו שום מושג. היא הפתיעה את כולנו. היו כמה שיחות ואמרנו שהאירוויזיון צריך להיות חף מסמלים כאלה ואחרים. היו זיופים, אבל עדיין מדובר במדונה והיא עשתה את כל הדרך ומגיע לה את הכבוד על זה".

   נטע ברזילי ודנה אינטרנשיונל באירוויזיון (AP)
   "גאה שרוב הצוות היה ישראלי". נטע ברזילי ודנה אינטרנשיונל בנאמבר הפתיחה

   יו"ר תאגיד השידור הישראלי גיל עומר סיפר שהוא מקבל תגובות מכל העולם. "כולם מהללים ומשבחים את האירוע. אני רואה כותרות ב-BBC ובכל אירופה ויש קונצנזוס מדהים. לא רגילים לפרגון כזה. אני לא חושב שההופעה של מדונה הייתה טעות. המחשבה הייתה לעשות כאן את השידור הכי טוב ולעשות מפגן כח מבחינת מדינת ישראל והעובדה היא שמלכת הפופ העולמי הגיעה הנה - ואפשר להתווכח לגבי השואו, אבל העובדה שהיא הגיעה וכל העולם ראה אותה פה זה היה מפגן כח של כל מדינת ישראל וגם אם היו כאלה שפחות אהבו את המופע עצמו עדיין לנוכחות שלה הייתה עדיין משמעות".

   עומר התייחס גם לביקורה של רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו. "דיברנו על התחרות, על הנציגים ועל ההפקה. מאוד שמחנו לארח אותה והייתה אווירה מאוד נעימה. זה לא סוד שבשלוש השנים האחרונות עברנו דרך לא פשוטה עם גורמים שונים בממשלה ובשלטון. למה? אין לי באמת תשובה".

   מדונה באירוויזיון 2019 בתל אביב ( , אורית פניני, באדיבות כאן תאגיד השידור)
   "אפשר להתווכח לגבי השואו, אבל לנוכחות שלה הייתה משמעות". מדונה באירוויזיון בתל אביב

   כשנשאל לגבי הפרסומים על הפגיעה בהפקות מקור ישראליות בעקבות ההשקעה הכספית הגדולה באירוויזיון אמר עומר: "אסור שהאירוויזיון, חשוב ככל שיהיה מבחינת ישראל - פחות מבחינת התאגיד - יבטל את הדבר המשמעותי שבשבילו קמנו. הקמנו את התאגיד בשביל מערכת חדשות עצמאית ויצירה ישראלית מקורית ואנחנו נעמוד על כך שנקיים את שני הדברים. נעשה ככל שניתן כדי שהפגיעה תהיה מינימלית. היום אנחנו חוגגים, על הקשיים נדבר אחר כך".