פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   האיסלנדים הניפו דגל פלסטין באירוויזיון: "יהיו לכך השלכות"

   בשלב הענקת הנקודות בגמר האירוויזיון בתל אביב, חברי להקת הטארי מאיסלנד נופפו בדגלי פלסטין. בתגובה לכך מסר איגוד השידור האירופי: "התחרות אינה אירוע פוליטי וזה סותר את כלליה". גם בהופעתה של מדונה נראה דגל פלסטין על גב רקדנית שלה

   להקת Hatari שייצגה את איסלנד באירוויזיון 2019 בתל אביב מניפה דגל פלסטין (צילום מסך)
   להקת Hatari שייצגה את איסלנד באירוויזיון 2019 בתל אביב מניפה דגל פלסטין

   מחאה או פרובוקציה? במהלך שלב הענקת הנקודות בגמר האירוויזיון שהתקיים אמש בתל אביב, חברי להקת הטארי (Hatari) המייצגים את איסלנד נופפו בדגלי פלסטין. בתגובה לכך מסר איגוד השידור האירופי: "בשידור החי של גמר תחרות האירוויזיון, ההרכב האיסלנדי הטארי הציג את דגלי פלסטין מהגרין רום. תחרות האירוויזיון אינה אירוע פוליטי וזה סותר את כללי התחרות באופן ישיר. הדגלים הוסרו במהירות, והשלכות אירוע זה יידונו על ידי מועצת המנהלים של האירוויזיון של התחרות". הלהקה פרסמה את דגל פלסטין גם בעמוד האינסטגרם שלה.

   להקת הטכנו-פאנק רוק, המגדירה את עצמה כאנטי קפיטליסטית, עוררה תשומת לב תקשורתית כבר כשהכריזה שאם תבחר לייצג את מדינתה תבקש למחות כנגד ישראל בנושא הפלסטיני. בהמשך הזמינו חברי הלהקה את ראש הממשלה נתניהו ל"קרב היאבקות איסלנדית ברוח ידידותית".

   דגל פלסטין נראה באירוויזיון אמש גם בעת הופעתה של מדונה. כשהזמרת ביצעה את שירה החדש "Future" עם הראפר קוואבו, נראתה רקדנית לבושה לבן שעל גבה דגל פלסטין מחבקת רקדן לבוש שחור שעל גבו דגל ישראל. מכאן נמסר בתגובה: "במהלך השידור החי של אירוע גמר תחרות האירוויזיון, שניים מהרקדנים במופע של מדונה הציגו לרגע את הדגלים של ישראל ופלסטין על גב תלבושותיהם. חלק זה של המופע לא היה חלק מהחזרות אשר אושרו על ידי תאגיד השידור האירופאי וכאן תאגיד השידור הישראלי. תחרות האירוויזיון הינה אירוע א-פוליטי ומדונה הייתה מודעת לכך".