פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   זיופים ודגל פלסטין: ההופעה של מדונה באירוויזיון מעוררת סערה

   שני דברים בלטו בהופעתה של מדונה באירוויזיון: זיופים קשים בשירתה, ודגל פלסטין על גב רקדנית שלה, שחיבקה רקדן שעל גבו נראה דגל ישראל. בהפקה הופתעו: "חלק זה של המופע לא היה חלק מהחזרות אשר אושרו. תחרות האירוויזיון הינה אירוע א-פוליטי ומדונה הייתה מודעת לכך"

   זיופים ודגל פלסטין: ההופעה של מדונה באירוויזיון מעוררת סערה
   דגל פלסטין בהופעה של מדונה (צילום: כאן 11)
   מדונה מופיעה באירוויזיון 2019 בתל אביב (צילום מסך)
   זיופים. מדונה באירוויזיון

   אירוויזיון 2019 ייזכר יותר מהכל כ"אירוויזיון של מדונה", ומההופעה הזאת בלטו שני דברים יותר מכל: זיופים רציניים בשירתה, ודגל פלסטין שהופיעה על גב רקדנית שלה. הופעתה עוררה תגובות רבות ברשתות החברתיות. "אני מדמיין, או שמדונה מזייפת מאוד?", שאלו רבים בטוויטר, פייסבוק ואינסטגרם בעקבות הופעתה של מלכת הפופ. "מדונה מזייפת יותר מסקר של מינה צמח", כתב בפייסבוק אמיר מויאל. גולשים רבים מישראל זעמו על הצגת דגל פלסטין על גב הרקדנית.

   מנהל גלגלצ נדב רביד כתב בטוויטר: "מאז הלייב אייד לא זוכר את מדונה מזייפת ככה", המוזיקאי והעיתונאי אמיר בן דוד הוסיף: "מדונה לא מאמינה בסולמות מוזיקליים", והתסריטאי רשף שי כתב: "במקום מדונה הייתי שם את הרטייה על האוזן".

   מאיגוד השידור האירופי ומתאגיד כאן נמסר בתגובה: "במהלך השידור החי של אירוע גמר תחרות האירוויזיון, שניים מהרקדנים במופע של מדונה הציגו לרגע את הדגלים של ישראל ופלסטין על גב תלבושותיהם. חלק זה של המופע לא היה חלק מהחזרות אשר אושרו על ידי תאגיד השידור האירופאי ה-EBU ו 'כאן' תאגיד השידור הישראלי. תחרות האירוויזיון הינה אירוע א-פוליטי ומדונה הייתה מודעת לכך".

   מדונה ביצעה בהופעתה שני שירים. הראשון היה להיטה הענק "Like a prayer", כפי שפורסם ראשון בוואלה! תרבות, במלאת שלושים שנה לשיר. השיר השני היה "Future", בו השתתף הראפר קוואבו, מתוך אלבומה החדש וה-14, שייצא בחודש הבא. במהלך השיר נראו שני רקדנים - רקדנית לבושה לבן שעל גבה הופיע דגל פלסטין, ורקדן לבוש שחור שעליו גבו הופיע דגל ישראל, והם נראים חבוקים.

   מוקדם יותר ערך המנחה אסי עזר ריאיון קצר עם מדונה לפני הופעתה על במת האירוויזיון. עזר הציג את מדונה, שכחלק מהלוק עטתה על עינה רטייה, כאשתו לעתיד, ומדונה צחקה ואמרה לו שברגע זה הציע לה נישואין ושמבחינתה הוא יהיה בעלה השלישי. השניים דיברו על מסרים חיוביים ברוח האירוויזיון - אהבה, מוזיקה וכוחה לאחד בין אנשים. בסיום היא הובילה את כולם לשירה אדירה של השורה משירה Music: "מוזיקה גורמת לאנשים להתחבר".