פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שערוריה: שופטי בלרוס חשפו את הדירוג לאירוויזיון - ונפסלו

   איגוד השידור האירופאי פסל את צוות השופטים הבלרוסי של אירוויזיון 2019 משום שחשפו את דירוגיהם בחצי הגמר, דבר האסור על פי התקנון. למרות שאתמול נערכה חזרת השופטים לקראת הגמר, הוחלט שלא להתייחס לניקוד שלהם. מה צפוי לקרות?

   דרמה רגע לפני שידור הגמר הגדול: איגוד השידור האירופאי פסל את צוות השופטים הבלרוסי של אירוויזיון 2019. חברי צוות השופטים של בלרוס חשפו את דירוגיהם בחצי הגמר, דבר האסור על פי תקנון התחרות. תוצאות חצי הגמר נשמרות חסויות עד לאחר שידור הגמר והשופטים פעלו בניגוד להנחיות. באיגוד השידור האירופאי לא עברו על כך בשתיקה ולמרות שאתמול נערכה חזרת השופטים, החליטו שלא להתייחס לניקוד של בלרוס לגמר.

   בזמן הקראת הניקוד הערב מגיש הנקודות של בלרוס יעניק נקודות, אך אלו יהיו "סיכום תוצאות" כהגדרת ה-EBU. לא נמסר איך הניקוד הזה נקבע, אך ייתכן שמדובר בשילוב של כמה מדינות בעלות דפוס הצבעה דומה וחישוב ממוצע שלהן. זוהי השיטה שנהוגה בחישוב תוצאות הצבעת הקהל של סן מרינו.

   השופטים בבלרוס חשפו בריאיון את הניקוד אך לא הקריאו את התוצאות המדויקות. על פי דיווח באתר wiwibloggs.com, השופטים שוחחו על המתמודדים המועדפים עליהם והצהירו כי הייתה הסכמה פה אחד על שלושת המובילים.

   גמר האירוויזיון משודר בערוץ כאן 11 החל משעה 22:00

   אירוויזיון 2019 בלרוס (AP)
   הזמרת של בלרוס