פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   לא מרגיש בבית: הפער האסטרונומי בכמות ההשמעות בין קובי ונטע ברדיו

   בנוסף לדירוג הנמוך בהימורים, השיר "Home" של קובי מרימי מקבל השמעות מעטות ברדיו ביחס לשירים של נציגי ישראל בשלוש השנים האחרונות - הן בגלגלצ לבדה והן בכלל תחנות הרדיו. כך, לפי בדיקת וואלה! תרבות בפרק זמן של החודשיים האחרונים

   נטע ברזילי קובי מרימי (עיבוד תמונה)
   פער עצום: נטע ברזילי קיבלה פי ארבעה יותר השמעות מקובי מרימי בכלל תחנות הרדיו הישראליות בפרק זמן מקביל של חודשיים מאז יציאת שיריהם, וזאת עוד לפני ההופעה באירוויזיון

   בנוסף לביקורות הלא מפרגנות במיוחד על השיר "Home" של קובי מרימי ולדירוגו הנמוך בהימורים, מתברר גם כי שירו מקבל השמעות מועטות ברדיו - הן בגלגלצ לבדה והן בכלל תחנות הרדיו. זאת, בהשוואת ההשמעות בין ארבעת השירים האחרונים שנבחרו לייצג את ישראל באירוויזיון.

   השיר שייצג את ישראל בתחרות תל אביב, מפגר בפער עצום מאחורי שירה של נטע ברזילי ובפער משמעותי, אם כי קטן יותר, מול אימרי זיו וחובי סטאר. כך עולה מבדיקת וואלה! תרבות בעזרת חברת מדיה פורסט.

   וואלה! תרבות בדקה את כמות ההשמעות של ארבעת השירים האחרונים שנבחרו לייצג את המדינה בתחרות, הן בגלגלצ לבדה והן בכלל תחנות הרדיו, בפרק זמן מקביל של חודשיים מאז יציאת כל שיר. בכל המקרים תקופה זאת הסתיימה לפני הופעת הזמרים והזמרת באירוויזיון. השירים הם "Home" של מרימי בחודשיים מאז שיצא ב-10 במרץ השנה, "Toy" של נטע ברזילי בחודשיים מאז שיצא ב-11 במרץ 2018, "I Feel Alive" של אימרי זיו בפרק זמן מקביל מאז שיצא ב-9 במרץ 2017 ו-"Made of Stars" של חובי סטאר מאז יציאתו ב-14 במרץ 2016. התוצאות ברורות: הוא מקבל את הפירגון הכי קטן מעורכי הרדיו הישראליים.

   בגלגלצ, במשך חודשיים מאז יציאתו, קיבל מרימי 47 השמעות, שהן רק טיפה יותר מחצי ההשמעות שקיבלה נטע ברזילי בפרק זמן מקביל - 86 השמעות. נזכיר שוב - הבדיקה הסתיימה לפני ההופעות באירוויזיון, כך שלזכיית השיר אין השפעה על האהדה הרבה שקיבל מהתקשורת עוד קודם. על מרימי גברו בפער קטן יותר גם אימרי זיו, עם 56 השמעות בחודשיים, וחובי סטאר עם 59 השמעות בזמן מקביל.

   הנתונים אינם מבטאים רק את טעמם של אנשי התחנה המובילה ביפו. גם מבדיקה בכלל תחנות הרדיו למשך תקופה מקבילה של חודשיים, הפערים מובהקים אף יותר לרעת מרימי - הוא קיבל 369 השמעות. לעומת זאת, אימרי זיו קיבל 409 השמעות, חובי סטאר מספר כמעט זהה (410) ונטע ברזילי פי ארבעה יותר השמעות ממנו, לא פחות - 1458.

   הנתונים הופקו לבקשת וואלה! תרבות על ידי חברת מדיה פורסט (mediaforest-group.com), המספקת דיווחי השמעות ומחקרי מדיה עבור תעשיית המוזיקה והפרסום בארץ ובעולם