פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מדונה בדרך לאירוויזיון: "לא אפסיק לעשות מוזיקה בגלל אג'נדה פוליטית"

   מדונה התייחסה לראשונה להופעתה הצפויה באירוויזיון: "לא אפסיק לנגן מוזיקה ולא אפסיק להתקומם נגד הפרת זכויות אדם". עם זאת, באופן תמוה החוזה עמה עוד לא נחתם, ובכאן מבהירים: "הופעתה בסכנת ביטול אמיתית. איגוד השידור האירופי לא יאפשרו את הופעתה בלי חתימה"

   מדונה, דצמבר 2016 (GettyImages , Mike Coppola/Getty Images)
   מגיעה אלינו. מדונה

   למרות שהחוזה עם מדונה על הופעתה באירוויזיון עדיין לא חתום, וגורמים בתאגיד חוזרים ואומרים כי בלי חתימה לא תתאפשר הופעתה, מלכת הפופ התייחסה היום (שלישי) לראשונה להופעתה הצפויה בגמר שיתקיים במוצאי שבת: "אף פעם לא אפסיק לנגן מוזיקה כדי להתאים את עצמי לאג'נדה פוליטית של מישהו, אבל גם לא אפסיק להתקומם נגד הפרה של זכויות אדם, בכל מקום בעולם", אמרה מדונה. "הלב שלי נשבר בכל פעם שאני שומעת על חפים מפשע שמתו באזור (המזרח התיכון), ועל האלימות שלעתים קרובות מנציחים אותה כדי לשרת את המטרות הפוליטיות של מי שנהנים מן הקונפליקט הישן הזה. אני מקווה ומתפללת שבקרוב נשתחרר מן המעגל ההרסני והמחריד הזה ונסלול דרך חדשה, לעבר השלום". דבריה של מדונה נאמרים על רקע קריאות של פעילי BDS לביטול הופעתה בישראל.

   מדונה צפויה להמריא מלונדון לישראל במטוסו של סילבן אדמס, כך נמסר מטעמו. אדמס יממן את רוב עלות הגעתה - כ-1.35 מיליון מתוך כ-1.8 מיליון דולר של עלות הופעתה, וכפי שפורסם לראשונה בוואלה! תרבות לייב ניישן ומדונה עצמה יממנו בכחצי מיליון דולר נוספים את בואה, כי הופעתה מקדמת את אלבומה החדש. עם זאת, ולמרות שמדונה מתייחסת לראשונה להופעתה באירוויזיון, נכון לשעה זו - ואנחנו כבר ביום של חצי הגמר הראשון - החוזה עימה עדיין לא נחתם. "אם לא ייחתם חוזה עם מדונה - היא לא תוכל להופיע בגמר האירוויזיון" - כך קבע אמש המפקח על האירוויזיון מטעם איגוד השידור האירופי, יון אולה סנד, במסיבת עיתונאים שקיים במתחם ה"אקספו" שבתל אביב בתשובה לשאלת וואלה! תרבות. סנד, שקיים מסיבת עיתונאים עם במאי ועורך האירוויזיון יובל כהן והמפיקה הראשית זיווית דוידוביץ', נשאל על ידי וואלה! תרבות מה דעתו על העובדה שטרם נחתם חוזה עם מדונה. "זה נכון שעדיין לא אישרנו את המופע של מדונה באירוויזיון. אם לא נחתום על חוזה עם מדונה, היא לא תוכל להופיע. לצערי, יש שמועות ואנשים מדברים בשמנו במשך חודשים ארוכים מבלי שהם קיבלו את הרשות לכך. זה מצב משונה מאוד. יש אמנית שרוצה להופיע בגמר, אנחנו רוצים לארח אותה, אבל בשביל זה צריך לחתום על חוזה".

   מדונה (צילום מסך)
   מדונה

   "עדיין לא נחתם עם מדונה", הבהירו גם היום גורמים בתאגיד כאן. "הופעתה בסכנת ביטול אמיתית. איגוד השידור האירופי לא יאפשרו את הופעתה בלי חתימה. יש פערים בחוזה ואין אישור של האיגוד להופעתה עד שהוא לא יוסדר. כך שנכון לעכשיו - מדונה לא קורה".

   "זה ממש הזוי שעוד אין הסכם", אמר אתמול לוואלה! תרבות גורם בתאגיד כאן, "בגלל העיכוב בחתימה על החוזה, בשבוע שעבר מפיקת האירוויזיון כבר חשבה לוותר על מדונה. אבל מנכ"ל כאן אלדד קובלנץ והבמאי יובל כהן מאוד רוצים את מדונה. היא העלתה את הדרישות הנוספות והיתה הסכמה לתנאים של מדונה. הפרשי השעות בין ניו יורק לתל אביב מקשים על הדיאלוג. באיגוד השידור האירופי לא אהבו את זה שהחתימה מתעכבת כל כך ושעוד לא נסגר החוזה. הרי זו הפקה ענקית. מדונה צפויה לבוא עם תאורן משלה ובמאי משלה, וזה עלול לפגוע מהותית בכל ההכנות שלנו לאירוויזיון, מבחינת חזרות, מיקומים של תאורה, מצלמות ועוד, כי היא באה עם צוות משלה שיש לו דרישות משלו. זה בעייתי באופן לא אחראי. אם היא בסוף תגיע, נראה לי שהביקור של מדונה הולך להיות הבלאגן הכי גדול אי פעם. זה הולך להיות סיוט הפקתי". גורם אחר המעורב בהבאת מדונה לאירוויזיון אומר: "זה אבסורד וזוהי חוסר מקצועיות מצד אנשי מדונה שעדיין לא חתמו על החוזה", אמר.