פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נתנו למשלחת הנורבגית לאירוויזיון לטעום ביסלי ובמבה. כך הם הגיבו

   במקום השאלות השחוקות על פוליטיקה, פחד מטילים, החרמות, תנועת ה-BDS ורוג'ר ווטרס, בילינו עם להקת Keiino בתל אביב והחלטנו לבדוק מה הם חושבים על מגוון חטיפים ישראלים. יש מנצח אחד מובהק, ואתם צריכים לשמוע את הקולות שהחלבה הוציאה מהם

   נתנו למשלחת הנורבגית לאירוויזיון לטעום ביסלי ובמבה. כך הם הגיבו
   עריכה: ניר חן

   אם יש משהו בתל אביב שיש סביבו הסכמה רחבה, הוא האוכל המצוין כאן. הוא אולי יקר, אבל אם אתם מגיעים מנורווגיה, המחירים כאן סבירים לגמרי. Keiino, שמייצגים השנה את המדינה הצפונית, שמחים להיות בישראל למרות הביקורת והקריאות להחרים את ישראל, ומרוצים מאוד מהשמש המלטפת. כשאנחנו מספרים להם על 30 מעלות שצפויות להיות בתל אביב בשבוע האירוויזיון, הם מחייכים וקופצים משמחה.

   "אני אוהבת את מזג האוויר החם", אומרת אלכסנדרה רוטאן בת ה-23, הצלע הנשית בלהקה. טום הוגו מצטרף לחגיגה: "לפעמים אני מרגיש שנולדתי במדינה הלא נכונה, כי אני ממש מעדיף את החום על הקור". באופן טבעי, פרד בוליו, בן העם הסאמי לא כל כך יודע איך להתמודד עם טמפרטורות שכאלה: "אני מהצפון, אני לא רגיל לזה".

   את חברי קיינו פגשנו בכיכר מגן דוד. חברי להקת הטארי מאיסלנד הזמינה לכאן את ראש הממשלה בנימין נתניהו לערוך קרב היאבקות מסורתי במקום הזה, ב-19 במאי, יום לאחר האירוויזיון. בנורווגיה פחות מאמינים בקרבות, אז הם מזמינים את נתניהו ללמוד לבצע יוייק - שירה עממית של הסאמים. פרד נתן לנו הדגמה וספק אם אי פעם העוברים והשבים בשוק הכרמל שמעו או ישמעו אי פעם יוייקר בסביבתם.

   להקת KEiiNO, נציגת נורווגיה לאירוויזיון 2019 בישראל (AP , אריאל שליט)
   אוהבים את החום. להקת קיינו בישראל

   במקום השאלות השחוקות על פוליטיקה, פחד מטילים, החרמות, תנועת ה-BDS ורוג'ר ווטרס, החלטנו לבדוק מה חושבים חברי להקה על מגוון חטיפים ישראלים. לא, לא מדובר שוב בחומוס או בפלאפל, אם כי אלכסנדרה התוודתה לאחר הצילום: "עדיין קשה לי עם טחינה".

   קיינו טעמו שני סוגי חלווה, ואת הקולות שיצאו להם מהפה קשה לתרגם למילים ותיאלצו לצפות בסרטון. הבמבה גרמה לטום לפצוח בריקוד, אבל דווקא במבה נוגט היא זו שזכתה לאהבה הגדולה יותר מצד הנורווגים. חבריו קיינו גם יודעים להגיד "תעמיס לי ביסלי", במיוחד אלכסנדרה שכבר הכירה את החטיף: "לפני יומיים אכלתי שתי שקיות כאלה בערב, כי הייתי ממש רעבה". טום כעס עלינו שלא צירפנו לחטיף גם בירה. בהמשך נתנו להם לטעום גם טורטית, אגוזי, פסק זמן, וגם מקופלת.

   טום, אלכסנדרה ופרד ישתתפו בחצי הגמר השני שישודר ביום חמישי בשעה 22:00 בכאן 11, שיר מספר 15. ישראל לא יכולה להצביע בחצי הגמר הזה, אך תוכלו להתרווח על הספה וליהנות מההופעה שלהם. אם הם יעלו לגמר, הם יצטרפו לקובי מרימי ומקווים לזכות באהבת הקהל הישראלי. במיוחד בשבילכם הם ביצעו חלק מהשיר בשוק הכרמל. לאחר שהמצלמה כובתה אחד המוכרים ניגש אלינו ואמר: "זה שיר טוב, לאלכסנדרה יש קול של מלאך, היא תיקח אותם אל החמישייה הראשונה".

   החזרה של הנורבגים