פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   המפקח על האירוויזיון: "אם אין חוזה עם מדונה - אין הופעה בגמר"

   המפקח על האירוויזיון מטעם ה-EBU, יון אולה סנד, אמר הערב בתשובה לשאלת וואלה! תרבות כי אם אין חוזה - אין מופע: "יש שמועות ואנשים מדברים בשמנו מבלי שהורשו לכך. זה מצב משונה מאוד כי יש אמנית שרוצה להופיע, אנחנו רוצים לארח אותה, אבל אי אפשר כי אין חוזה"

   המפקח על האירוויזיון: "אם אין חוזה עם מדונה - אין הופעה בגמר"
   צילום: שלומי גבאי, עריכה: אביב אירגז

   "אם לא ייחתם חוזה עם מדונה - היא לא תוכל להופיע בגמר האירוויזיון" - כך קבע הערב (שני) המפקח על האירוויזיון מטעם ה-EBU, יון אולה סנד, במסיבת עיתונאים שקיים במתחם ה"אקספו" שבתל אביב בתשובה לשאלת וואלה! תרבות. סנד, שקיים מסיבת עיתונאים עם במאי ועורך האירוויזיון יובל כהן והמפיקה הראשית זיווית דוידוביץ', נשאל על ידי וואלה! תרבות מה דעתו על העובדה שטרם נחתם חוזה עם מדונה. "זה נכון שעדיין לא אישרנו את המופע של מדונה באירוויזיון. אם לא נחתום על חוזה עם מדונה, היא לא תוכל להופיע. לצערי, יש שמועות ואנשים מדברים בשמנו במשך חודשים ארוכים מבלי שהם קיבלו את הרשות לכך. זה מצב משונה מאוד. יש אמנית שרוצה להופיע בגמר, אנחנו רוצים לארח אותה, אבל בשביל זה צריך לחתום על חוזה".

   מדונה, כפי שהוכרז באופן רשמי על ידי לייב ניישן ועל ידי נציגי התורם אמורה להופיע בגמר האירוויזיון בתל אביב ב-18 במאי. בימים האחרונים הופיעו בתקשורת פרסומים שגויים, לפיהם כביכול כבר נחתם חוזה עם מדונה, אבל באופן משונה זה עוד לא קרה. "זו שערורייה בכל רמה שהפקה מורכבת בסדר גודל כזה, שיש לה השלכות עצומות על הפקת האירוויזיון ועל התחרות, עוד לא סגורה בשלב הזה", אומר גורם המצוי בפרטי המשא ומתן, "הפקת האירוויזיון היתה צריכה לחתוך מזמן".

   מדונה, דצמבר 2016 (GettyImages , Mike Coppola/Getty Images)
   תגיע או לא? מדונה

   "זה ממש הזוי שעוד אין הסכם", אומר גורם בתאגיד כאן, "בגלל העיכוב בחתימה על החוזה, בשבוע שעבר מפיקת האירוויזיון כבר חשבה לוותר על מדונה. אבל מנכ"ל כאן אלדד קובלנץ והבמאי יובל כהן מאוד רוצים את מדונה. היא העלתה את הדרישות הנוספות והיתה הסכמה לתנאים של מדונה. הפרשי השעות בין ניו יורק לתל אביב מקשים על הדיאלוג. באיגוד השידור האירופי לא אהבו את זה שהחתימה מתעכבת כל כך ושעוד לא נסגר החוזה. הרי זו הפקה ענקית. מדונה צפויה לבוא עם תאורן משלה ובמאי משלה, וזה עלול לפגוע מהותית בכל ההכנות שלנו לאירוויזיון, מבחינת חזרות, מיקומים של תאורה, מצלמות ועוד, כי היא באה עם צוות משלה שיש לו דרישות משלו. זה בעייתי באופן לא אחראי. אם היא בסוף תגיע, נראה לי שהביקור של מדונה הולך להיות הבלאגן הכי גדול אי פעם. זה הולך להיות סיוט הפקתי". גורם אחר המעורב בהבאת מדונה לאירוויזיון אומר: "זה אבסורד וזוהי חוסר מקצועיות מצד אנשי מדונה שעדיין לא חתמו על החוזה".

   זווית דוידוביץ, יון אולה סנד ויובל כהן ( , ניר ירהב)
   יון אולה סנד