פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   ביבי לא יבוא, אך שרה נתניהו תגיע לגמר האירוויזיון

   רה"מ נתניהו וויתר על הזמנת מועצת התאגיד להתארח כקהל בגמר אירוויזיון, אך רעייתו שרה אישרה את בואה לגמר, כך נודע לוואלה! תרבות. השרה רגב תחילה לא הוזמנה, לאחר מכן, בעקבות לחץ מצד אנשי רגב על מועצת התאגיד - הוזמנה, והיום הודיעה כי לא תגיע לאירוע

   ביבי לא יבוא, אך שרה נתניהו תגיע לגמר האירוויזיון
   בנימין נתניהו ונטע ברזילי (לשכת העיתונות הממלכתית)

   לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה הוזמנו על ידי מועצת תאגיד השידור כאן להתארח כקהל בגמר האירוויזיון, שיתקיים באקספו תל אביב בשבת הקרובה, ראש הממשלה ויתר על ההזמנה. שרה, לעומת זאת, לא ויתרה על הכרטיס שהוצע לה ואישרה את בואה, אומרים גורמים בתאגיד כאן לוואלה! תרבות. ראש הממשלה ככל הנראה לא אישר את בואו בגלל סידורי האבטחה שדורשים מתחם סגור גם בתוך האולם. טרם התקבלו תגובות דוברי ראש הממשלה ורעייתו.

   שרת התרבות מירי רגב, הודיעה היום (ראשון) כי הוזמנה לאירוויזיון אולם החליטה שלא להגיע. כך אמרה במהלך שיחה עם השר אופיר אקוניס סביב שולחן הממשלה. בהמשך חזרה השרה רגב על דבריה לתקשורת, אך הסיפור קצת יותר מורכב: השרה רגב כלל לא הוזמנה לאירוויזיון מלכתחילה, מכיוון שהוזמנו רק שרי המשרדים שהיו חלק מוועדת ההיגוי. אולם אז, אומרים גורמים בתאגיד כאן, אנשים מטעם רגב פנו למועצת התאגיד, הביעו את מחאתם על כך שרגב לא הוזמנה והפעילו לחצים על המועצה להזמין אותה. בעקבות הפנייה הזמינה המועצה את רגב. "אולי עכשיו כששרה נתניהו באה, היא תשנה את דעתה וגם תבוא", אומרים בתאגיד.

   בנימין נתניהו ונטע ברזילי (לשכת העיתונות הממשלתית , חיים צח)
   זוכת אירוויזיון 2018, נטע ברזילי, בפגישה עם ראש ההמשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה, בשנה שעברה

   נציגיה של רגב, אם כן, ביקשו מטעמה שתוזמן לגמר בתל אביב, וזאת לאחר שלפני שנה אמרה "אם האירוויזיון לא יתקיים בשנה הבאה בירושלים - הוא לא יהיה בישראל", ולמרות שלפני חודש וחצי הגיבה רגב בזעם בעקבות חשיפת וואלה! תרבות כי אף אחת מ-41 הגלויות (הסרטונים הקצרים לפני כל שיר) לא מצולמת ביהודה ושומרון. "זו תהיה טעות גדולה מאוד אם באירוויזיון, שזה שידור ציבורי, לא יביאו לידי ביטוי את האתרים ההיסטוריים ביהודה ושומרון", אמרה באולפן אתר סרוגים, "אני לא מתכוונת לוותר על העניין הזה. יהודה ושומרון הם חלק ממדינת ישראל".

   דובר השרה רגב מסר בתגובה: "השרה רגב לא פנתה בבקשה להיות מוזמנת לאירוויזיון. עם זאת, מנכ"ל משרד התרבות והספורט אכן פנה מיוזמתו לתאגיד, על מנת להבין כיצד ייתכן ששרת התרבות של מדינת ישראל טרם הוזמנה לאירוע תרבות בינלאומי בסדר גודל של האירוויזיון שמתקיים בישראל. בעקבות פנייתו, התאגיד הודיע שאכן הוא מזמין את השרה. יחד עם זאת, לצערה של השרה רגב, היא לא תוכל להיענות להזמנה. השרה רגב מודה לתאגיד על הזמנתה ומאחלת בהצלחה לכל המתמודדים, ובמיוחד לנציג הישראלי, קובי מרימי".