פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   בילאל חסאני, נציג צרפת באירוויזיון: "אני מקבל הרבה איומים"

   "אני מקבל הרבה מסרים נבזיים ואיומים כל יום", אמר בילאל חסאני, נציג צרפת לאירוויזיון, בתשובה לשאלת וואלה! תרבות, במסיבת עיתונאים אחרי החזרה הראשונה על הבמה. "אמרו לי שכולם הולכים פה למסיבות וכולם מאוד חיוביים, וזה נכון". צפו

   בילאל חסאני, נציג צרפת באירוויזיון: "אני מקבל הרבה איומים"
   הזמר בילאל חסאני, המייצג את צרפת באירוויזיון 2019, במסיבת העתונאים באקספו תל אביב (ראיין וצילם: שגיא בן נון, וואלה! NEWS)

   לאחר סבב החזרות הראשון על במת האירוויזיון שקיים היום (שישי) הזמר בילאל חסאני, נציג צרפת בתחרות שתתקיים בתל אביב בשבוע הבא, הוא התפנה להשיב לשאלות עיתונאים, בליווי הרקדניות שלו וראש המשלחת. בתשובה לשאלת וואלה! תרבות האם ספג איומים על רקע פוליטי על רקע בואו לכאן, השיב: "כן. כמובן שאני מקבל הרבה מסרים נבזיים ואיומים כל יום. אני די רגיל לזה, אבל אני לא מתרגש מהם כי הם לא רלוונטיים או משמעותיים עבורי. מה שקורה כאן הוא הרבה יותר גדול והרבה יותר חשוב מזה, וחלק מהעניין באירוויזיון הוא לשיר על קבלה עצמית, בפני 200 מיליון אנשים. זאת חלק מהמטרה".

   האם הופתעת מהפער בין ישראל שראית כאן, במציאות, לזו שהכרת מהדיווחים בחדשות?

   "האמת היא שלא היו לי שום ציפיות כשהגעתי לכאן לראשונה. לא חשבתי שאנשים כאן הם כך או אחרת. לא קראתי שום דבר שהיה יכול לתת לי מושג מה אני עומד לגלות. כשהגעתי לכאן לראשונה בחודש מרץ, היה לנו כיף. הדבר היחידי שידעתי זה משהו שחברה שלי מישראל אמרה לי - שכולם כאן הולכים הרבה למסיבות וכולם מאוד מאוד חיוביים. כשהגעתי לכאן, זה בדיוק מה שראיתי".

   צפו בקטע ממסיבת העיתונאים שבו השיב חסאני לשאלות וואלה! תרבות (בסרטון מעל).

   בילאל חסאני, נציג צרפת באירוויזיון 2019, בחזרות באקספו תל אביב ( , EBO)
   בילאל חסאני, נציג צרפת באירוויזיון 2019, בחזרות באקספו תל אביב

   חסאני בן ה-19 הוא אחד המתמודדים המסקרנים באירוויזיון השנה. הוא נולד בפריז להורים מוסלמים מקזבלנקה. אביו עזב את משפחתו ומתגורר בסינגפור בעוד אימו התאזרחה כצרפתיה. ב-2015 השתתף בתכנית "דה וויס קידס" בצרפת, ולאחר מכן יצא לקריירת סולו. בשנה שעברה נבחר בתקשורת הצרפתית לרשימת שלושים הלהטב"ים המשפיעים ביותר בצרפת כיום. מאז שנבחר לייצג את צרפת באירוויזיון בתל אביב עם השיר "Roi" (מלך), שכתב עם מאדאם מסייה, ספג ביטויי שנאה רבים בשל נטייתו המינית ובשל היותו מוסלמי שנוסע לייצג את מדינתו בישראל. בנוסף, פורסמו ציוצים מחשבון הטוויטר שלו משנת 2014 בהם כתב שישראל אחראית לפשעים נגד האנושות. בתגובה לכך אמר חסאני אמר כי לא הוא כתב את הציוץ והוא אינו חושב שישראל אכן אחראית לפשעים נגד האנושות.

   בילאל חסאני, נציג צרפת באירוויזיון 2019, בחזרות באקספו תל אביב ( , EBO)
   בילאל חסאני, בחזרות לאירוויזיון 2019 באקספו תל אביב
   בילאל חסאני, נציג צרפת באירוויזיון 2019, בחזרות באקספו תל אביב ( , EBO)
   בילאל חסאני בחזרות לאירוויזיון 2019 בתל אביב