פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מביך: רגע לפני האירוויזיון, ומסתבר שאתם לא מכירים את השיר הישראלי

   השבוע הגדול מגיע, שבמהלכו יתקיימו שני חצאי גמר האירוויזיון ובסופו - הגמר הגדול. רגע לפני האירוע המרגש, יצאנו לבדוק אחת ולתמיד כמה מכם בכלל מכירים את השיר הישראלי (אף אחד), כמה חושבים שננצח בתחרות (אף אחד) וכמה מתגעגעים לנטע ברזילי (הרבה). צפו

   מביך: רגע לפני האירוויזיון, ומסתבר שאתם לא מכירים את השיר הישראלי
   צילום: דייב שחר, עריכה: נועה לוי ואביב אירגז

   חיכינו במשך שנה תמימה, והשבוע זה קורה: מאות מיליוני בני אדם עומדים להידבק למסכי הטלוויזיה ולצפות באירוויזיון שמתקיים השנה בישראל. במהלך השבוע יתקיימו שני חצאי הגמר וביום שבת ייערך הגמר הגדול, שבו גם ישתתף הזמר קובי מרימי שייצג את ישראל עם השיר HOME. רגע לפני שתקררו את הבירות, תעמיסו פיצוחים על צלחות ותמזגו את היינות לקראת הצפייה המשותפת - יצאנו לרחובות תל אביב כדי לברר אחת ולתמיד מה הסיכויים של ישראל באירוויזיון. ניסינו לבדוק גם כמה מכם מכירים בכלל את השיר שמייצג את ארצנו האהובה בתחרות הזמר האירופית, והתברר לנו שמעט מאד אנשים (עד כדי אף אחד) מכירים את מילות השיר ואת הלחן שלו.

   לצפייה בכתבה המלאה - צפו בווידאו שבראש הכתבה

   קובי מרימי אירוויזיון (צילום מסך)
   לא זוכרים אפילו שורה. קובי מרימי

   שני אירועי חצי הגמר יתקיימו בתאריכים 14 ו-16 במאי 2019. המדינות בעלות הניקוד הגבוה ביותר בחצי הגמר, יעלו לגמר הגדול שיתקיים במוצאי שבת, 18 במאי, וישודרו בכאן 11 ובדיגיטל. את ישראל ייצג קובי מרימי עם שירו HOME. כפר האירוויזיון יוקם בגן צ'רלס קלור, בסמוך לים, והוא צפוי להכיל אלפי בני אדם והכניסה אליו תהיה חופשית. מדובר במתחם ענק שיכלול מופעים, אירועים וברים. זמרי התחרות יופיעו בו במשך ימי התחרות והחזרות. חצאי הגמר והגמר יוקרנו שם. בנוסף צפוי להתקיים בתל אביב "לילה לבן" ביום חמישי שלפני הגמר.