פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אירוויזיון 2019: "גם גייז יכולים לעלות למונית שלי, רק שיעשו את העניינים שלהם בבית"

   נהג המונית שמקבל באהבה את התיירים הגייז ("רק שישמרו את הדברים שלהם לעצמם"), מוכר הפלאפל שנערך לשינוי במחירים ("20 יורו פיתה!"), והשחקן המפורסם שמעדיף לארח נורבגי חטוב על פני שבדית יפה: בת אל בלן יצאה לרחובות ת"א כדי לעמוד מקרוב אחר ההכנות לאירוויזיון. צפו

   אירוויזיון 2019: "גם גייז יכולים לעלות למונית שלי, רק שיעשו את העניינים שלהם בבית"
   צילום: דייב שחר, עריכה: נועה לוי

   בשבוע הבא זה קורה, ואלפי תיירים עומדים לשטוף את רחובות תל אביב לקראת האירוע המוזיקלי הגדול ביותר לשנת 2019 - האירוויזיון בישראל. נותני השירות במלונות כבר נערכים, נהגי המוניות כבר משפשפים את האנגלית, המוכרים בחנויות כבר מעדכנים מחירים, והשפים במסעדות (ובשווארמיות) כבר מצחצחים את הצלחות - ואנחנו שלחנו את בת אל בלן לרחובות העיר כדי לעמוד מקרוב אחרי ההכנות. אז את מי ראינו? את נהג המונית בן פזמונים שמקבל באהבה את התיירים הגייז (אך מבהיר: "רק שישמרו את הדברים שלהם לעצמם"), את בנצי מפלאפל "אושר" שנערך לשינוי במחירים ("אה אתה תייר? אז פיתה עם פלאפל עולה 20 יורו!"), והשחקן המפורסם והמחוספס מיקי לאון שמעדיף לארח נורבגי חטוב על פני שבדית יפה.

   לצפייה בכתבה המלאה - צפו בווידאו שבראש הכתבה


   שני אירועי חצי הגמר יתקיימו בתאריכים 14 ו-16 במאי 2019. המדינות בעלות הניקוד הגבוה ביותר בחצי הגמר, יעלו לגמר הגדול שיתקיים במוצאי שבת, 18 במאי, וישודרו בכאן 11 ובדיגיטל. את ישראל ייצג קובי מרימי עם שירו HOME. כפר האירוויזיון יוקם בגן צ'רלס קלור, בסמוך לים, והוא צפוי להכיל אלפי בני אדם והכניסה אליו תהיה חופשית. מדובר במתחם ענק שיכלול מופעים, אירועים וברים. זמרי התחרות יופיעו בו במשך ימי התחרות והחזרות. חצאי הגמר והגמר יוקרנו שם. בנוסף צפוי להתקיים בתל אביב "לילה לבן" ביום חמישי שלפני הגמר.