פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פרסום ראשון: אלו המוזיקאים הישראליים שישפטו באירוויזיון

   לוואלה! תרבות נודע שמסתמן כי נקודת השיפוט הישראלית באירוויזיון תורכב משלומית אהרון, שלהקתה "הכל עובר חביבי" פספסה את השירים זוכי האירוויזיון "אבניבי" ואת "הללויה", ולצדה דיקלה, הפזמונאי אבי אוחיון ("דרך השלום") ודורון טלמון, סולנית ג'יין בורדו

   שלומית אהרון ( , גיא כושי ויריב פיין)
   פספסה שני שירים שזכו באירוויזיון, ותסתפק בכסא בנקודת השיפוט הישראלית. שלומית אהרון

   לדירוג השופטים באירוויזיון יש משמעות רבה, מכיוון שהוא מהווה 50 אחוז מכלל ההצבעות. מי יהיו השופטים בנקודת השיפוט הישראלית באירוויזיון שיתקיים בתל אביב בחודש הבא? לוואלה! תרבות נודע אילו שמות מסתמנים: הזמרת שלומית אהרון, הזמרת והיוצרת דיקלה, הפזמונאי אבי אוחיון (שכתב בין השאר את "דרך השלום"), ודורון טלמון, סולנית להקת ג'יין בורדו. ייתכן שבמקום טלמון תהיה אביה פרחי.

   ליהוקה לעמדת שיפוט של שלומית אהרון, המוכרת מלהקת "הכל עובר חביבי", מזכיר שהלהקה דחתה את ההצעה לבצע את השיר "אבניבי" לפני שעבר ליזהר כהן וזכה באירוויזיון 1978, ודחתה גם את ההצעה לבצע את השיר "הללויה" לפני שעבר לחלב ודבש וזכה באירוויזיון 1979.

   מהתאגיד נמסר בתגובה: "מסרבים להתייחס עד לפרסום הרשמי".

   דיקלה ( , דניאל אלסטר)
   כבוד השופטת. דיקלה

   אתמול פורסם לראשונה בוואלה! תרבות כי מסתמן שדנה אינטרנשיונל תפתח את גמר האירוויזיון בישראל, עם קטע מהשיר "תל אביב" (המוכר יותר בשמו "תל אביב, יא חביבי, תל אביב"), שביצע במקור עומר אדם. גורם יודע דבר אמר שהקטע מהשיר יוגש על ידה במה שמוגדר כ"קריצה הומוריסטית על הז'אנר הים תיכוני"; בהמשך תשיר את להיטה הענק "דיווה", שזכה באירוויזיון 1998. כל זאת לצד עשרות רקדנים ישראלים. גמר התחרות, שיתקיים באקספו תל אביב ב-18 במאי, צפוי להתחיל בטקס קבלת המשלחות, שבו ייראו המשלחות יורדות ממטוס ומגיעות לבמת התחרות, כך על פי גורמים יודעי דבר.

   ואילו בשבוע שעבר פורסם לראשונה בוואלה! תרבות, כי בחלק האמנותי של הגמר מדונה תבצע את להיטה "Like a prayer", שבחודש שעבר צויינו 30 שנה ליציאתו, בנוסף לביצוע שיר חדש מאלבומה ה-14 שייצא ביוני.

   מנחי אירוויזיון 2019: לוסי איוב, אסי עזר, בר רפאלי וארז טל ( , אייל נבו)
   מנחי אירוויזיון 2019

   בשנה שעברה, נקודת השיפוט הישראלית באירוויזיון היתה מעורבת בהתנהלות בעייתית, בלשון המעטה, כשהחליטה לבצע "סיכול ממוקד" לשיר הקפריסאי, כפי שנחשף בוואלה! תרבות. בתחרות, שהתקיימה בליסבון, היה ידוע מראש שהשיר הקפריסאי הוא המתחרה הבולט מול השיר "Toy" של נטע, ועל הרקע הזה השופטים של ישראל באירוויזיון לא נתנו אפילו נקודה אחת לקפריסין, כך גילה מקורב לוועדה ופורסם אצלנו כשעתיים לפני הכרזת התוצאות בשידור, שאישרה שאכן ישראל נתנה אפס לקפריסין. השופטים, כידוע, מחויבים לשפוט לפי אמות מידה אמנותיות וללא כל שיקולים זרים.