פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   רוג'ר ווטרס למדונה: אל תופיעי באירוויזיון בתל אביב

   המוזיקאי, פעיל בולט בתנועת החרם נגד ישראל, כתב מאמר בעיתון הגרדיאן הבריטי שבו קרא לזמרת לא להופיע בישראל אם היא מאמינה בזכויות אדם: "הופעה בישראל היא נורמליזציה לכיבוש, לאפרטהייד, לטיהור האתני, לכליאת הילדים, לביצוע טבח במפגינים בלתי חמושים"

   מדונה, דצמבר 2016 (GettyImages , Mike Coppola/Getty Images)
   תגיע לגמר. מדונה

   "אם את מאמינה בזכויות אדם, אל תופיעי בתל אביב" - כך כתב (רביעי) המוזיקאי רוג'ר ווטרס לזמרת מדונה במאמר שפרסם בעיתון "גרדיאן". ווטרס, פעיל בולט וקולני בתנועת החרם נגד ישראל, קרא למדונה לבטל את הופעתה הצפויה בגמר האירוויזיון שיתקיים ב-18 במאי בתל אביב: "כמה מחבריי המוזיקאים, אשר הופיעו באחרונה בישראל, הסבירו שהם עושים את זה כדי לבנות גשרים ולקדם את השלום. בולשיט. הופעה בישראל היא למטרת רווח, וכן לעשות נורמליזציה לכיבוש, לאפרטהייד, לטיהור האתני, לכליאת הילדים, לביצוע טבח במפגינים בלתי חמושים. לכל הדברים הרעים האלו".

   ווטרס קרא למדונה ולכל מי שמופיע באירוויזיון: "נסו לשים את עצמכם במקומם של הפלסטינים. נסו לדמיין שבמשך 70 שנה, דור אחרי דור, אתם מתעוררים כל בוקר לשוד שיטתי וזוחל של החיים של עמכם. הוא הוסיף והבהיר כי כל מי שטוען שהוא אנטישמי מנסה להסתיר את האמת: "אני תומך בזכויות האדם לכולם, לכל מי שמדוכא. לא משנה לי הדת של המדכא". עוד הוסיף וסיפר על אמו: "שבניסיונותיה לתת לי הדרכה כשהייתי נער הייתה אומרת 'רוג'ר, בכל מצב נתון יש כמעט תמיד צעד נכון לנקוט'. תחשוב על זה בזהירות, תשקול את כל ההיבטים, ותחליט בעצמך מה הדבר הנכון לעשות. ואז תעשה את זה. אני קורא לכל המתחרים הצעירים באירוויזיון - למעשה אני קורא לכל הצעירים, למעשה לכל הצעירים והוותיקים גם יחד, כולל מדונה - לקרוא את הצהרת זכויות האדם של האו"ם. זה תורגם ל-500 שפות. אם כולנו נחיה לפי ההצהרה הזו, נוכל אולי להציל את העולם שלנו מההרס ההולך ומתקרב".

   רוג'ר ווטרס (GettyImages , Karl Walter)
   רוג'ר ווטרס