פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אלדד קובלנץ, מנכ"ל התאגיד: "סכנה לקיום האירוויזיון בישראל"

   לאחר הודעת המשרד לביטחון פנים על עצירת עבודות המשטרה לבידוק הציוד לאירועי התחרות, כתב מנכ"ל התאגיד למנכ"ל משרד התקשורת כי נשקפת "סכנה לקיום האירוויזיון", וכי ראשי איגוד השידור האירופי "מודאגים מאוד מהתנהלות ממשלת ישראל בנושא אבטחת האירוויזיון"

   אלדד קובלנץ, מנכ"ל התאגיד: "סכנה לקיום האירוויזיון בישראל"
   באדיבות כאן 11

   "סכנה לקיומו של האירוויזיון בישראל", מתריע אלדד קובלנץ, מנכ"ל תאגיד השידור כאן, במכתב ששלח היום (ראשון) למנכ"ל משרד התקשורת, נתנאל (נתי) כהן. זאת בעקבות הודעת המשרד לביטחון פנים על עצירת עבודות המשטרה לבידוק הציוד לאירועי האירוויזיון, שאמור להתקיים במאי הקרוב ולהיות משודר בכאן 11.

   "אנו מבקשים להתריע באופן בהול כי ככל שעבודות אלה לא יחלו כבר מחר בבוקר, קיימת סכנה ממשית ליכולתו של התאגיד להשלים את עבודות ההקמה בלו"ז הנדרש", כתב קובלנץ. "להבנתנו, ממשלת ישראל נדרשת לספק התחייבות תקציבית בהתאם להחלטתה האחרונה בנושא, מאחר שהתאגיד כבר סיפק התחייבות זו בשבוע שעבר כפי שהתבקש".

   מנחי אירוויזיון 2019: לוסי איוב, אסי עזר, בר רפאלי וארז טל ( , אייל נבו)
   מנחי האירוויזיון לוסי איוב, ארז טל, בר רפאלי ואסי עזר

   בשבוע שעבר, לאחר חודשים של דיונים, הושגה הסכמה בנוגע למימון סידורי האבטחה של התחרות, שתתקיים במאי בתל אביב. המשטרה ומערך הכבאות דרשו תקציב של 7 וחצי מיליון שקלים, ועל פי הסיכום התקציב יחולק באופן שווה בין חמישה גופים: משרד התיירות, המשרד לביטחון פנים, משרד התקשורת, משרד האוצר והתאגיד, שנכלל גם הוא למרות שאיגוד השידור האירופי דרש כי המימון כולו יגיע מהמדינה. כל אחד מהגופים אמור לשלם מיליון וחצי שקלים לטובת האבטחה. למרות הסיכום, עד כה אף משרד ממשלתי לא הוציא כנדרש מכתב התחייבות שיעביר את הכסף, ולכן המשטרה עצרה את עבודות בדיקת המכולות.

   "יצוין כי עצירת העבודות מהוות נזק משמעותי בעבודות ההקמה" הוסיף קובלנץ במכתבו, "כמו כן, ראשי איגוד השידור האירופי עודכנו במצב, והם רואים אותו בחומרה רבה, ומודאגים מאוד מהתנהלות ממשלת ישראל בנושא אבטחת האירוויזיון ומיכולת ההפקה לעמוד בלוחות הזמנים תחת האילוצים האלה. אנו מבקשים מכלל הגורמים הרלוונטיים למצוא פתרון מיידי למשבר שנוצר, על מנת לאפשר תחילת ביצוע העבודות כבר מחר בבוקר, ולמנוע נזקים נוספים להתקדמות הפרויקט. התנהלות זאת מצטרפת לעובדה שנכפה על התאגיד לממן את כל עלויות האירוע, וזאת למרות הבטחות הגורמים הרשמיים במדינת ישראל להעביר תקציב לטובת האירוויזיון".

   (עדכון, שני, 16:29) המשרד לביטחון פנים מסר בתגובה: "משטרת ישראל צמצמה למינימום האפשרי את ההוצאות על אבטחת האירוע לסך של 7.5 מלש"ח. בסיכום שהוצג על ידי מ"מ מנכ"ל משרד ראש הממשלה על מימון אבטחת האירוע, נקבע כי משרדי האוצר, התיירות, התקשורת ותאגיד השידור, יממנו את הוצאות האבטחה בסך 1.5 מלש"ח כל אחת, בנוסף להסכמה לממן באופן חריג סך של 1.5 מליון ₪ על ידי המשרד לבטחון הפנים. למרות פניות חוזרות ונישנות של המשרד לבטחון הפנים למשרדי הממשלה, משרדים אלו טרם העבירו את התקציב כאמור ועל כן אין ביכולת המשטרה להמשיך את ההיערכות לאירווזיון".