פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פרסום ראשון: ה"גלויות" שיוצגו באירוויזיון לא יצולמו ביהודה ושומרון

   שטחי יהודה ושומרון אינם כלולים ב-41 קטעי הוידאו של ה"גלויות" שבין שירי האירוויזיון, שיתקיים בישראל - כך נודע לוואלה! תרבות. כאן: "האירוויזיון אינו אירוע פוליטי. הבחירות בלוקיישנים - משיקולים אמנותיים". ובאילו מקומות בארץ כן צילמו המשלחות עד כה? כל הפרטים

   מנחי אירוויזיון 2019: לוסי איוב, אסי עזר, בר רפאלי וארז טל ( , אייל נבו)
   לוסי איוב, ארז טל, בר רפאלי ואסי עזר, ארבעת מנחי האירוויזיון

   פרסום ראשון: שטחי יהודה ושומרון אינם כלולים באף אחת מ-41 קטעי הווידאו של "גלויות" האירוויזיון שיתקיים בישראל. גורם בתאגיד אמר לוואלה! תרבות כי הבחירה בלוקיישנים לגלויות נעשתה משיקולים אמנותיים בלבד ולא משיקולים פוליטיים.

   בשבועות האחרונים מצולמים ברחבי הארץ "גלויות" האירוויזיון, כלומר אותם קטעי וידאו קצרים, בני 40 שניות כל אחד, שישודרו בין השירים בגמר התחרות. הגלויות ייחשפו לראשונה בחצאי הגמר של התחרות. בכל גלויה מככב זמר של אחת המדינות המשתתפות בתחרות, והיא מצולמת במקום אחר בארץ. הקונספט הנבחר השנה הוא "רוקדים את ישראל", בהשתתפות הרקדנים סטפן, אנה ארונוב, דנה פרידר, אור כחלון, עידן שרעבי, להקת "בת שבע", רונה לי שמעון, הבלט הישראלי ונבחרת השחייה האומנותית. גם זמרי התחרות עצמם יקחו חלק בריקוד.

   הלוקיישנים של הגלויות אמנם לא צולמו ביהודה ושומרון אבל מצולמים במגוון לוקיישנים יפים מהחרמון ועד אילת, וצפויים לתרום מאוד ליחסי הציבור ולתיירות של ישראל. הלוקיישן הראשון שבו צולמה גלויה בסוף החודש הקודם הוא מוזיאון תל אביב בהשתתפות הנציג הצרפתי לתחרות, בילאל חסאני; בין הלוקיישנים הנוספים בהם צילמו עד כה: הנציג הספרדי צילם בחיפה, לרבות באצטדיון סמי עופר ובכרמלית; המשלחת הגיאורגית בעכו; המשלחת הבריטית בגנים הבאהיים בחיפה; סן מרינו בחווה סולרית בנגב; בלגיה במכתש רמון; צ'כיה בקיסריה; קפריסין באילת; אירלנד בקיבוץ אילות; והולנד בהר ארבל.

   תמונת הסינגל "Home" של קובי מרימי, נציג ישראל לאירוויזיון 2019 ( , רונן אקרמן)
   יצלם את הגלויה בירושלים בהשתתפות הרקדנית אנה ארונוב. קובי מרימי

   בנוסף, משלחת שוויץ צילמה בכיכר הבימה בתל אביב, ושהתה בעיר גם בערב שבו נשמעה בה אזעקה בעקבות שיגורים מרצועת עזה לגוש דן. בירושלים יצלם קובי מרימי, שייצג את ישראל, בליווי ריקוד של אנה ארונוב.

   הבמאי והעורך הראשי של האירוויזיון בישראל הוא יובל כהן, והאחראיים מטעם מטה האירוויזיון על נראות ה"גלויות" הם הבמאית קרן חכמה (שביימה את הקליפ לשיר "Toy" של נטע ברזילי) והארט דירקטור שמואל בן שלום.

   מתאגיד כאן נמסר בתגובה: "הגלויות של המשלחות מהוות למעשה אלמנט תיירותי חשוב עבור ישראל. הבחירה בלוקיישנים היא מתוך רצון לתת ל-200 מיליון צופים הצצה לנופיה היפים של המדינה. יודגש כי האירוויזיון אינו אירוע פוליטי בשום צורה וכך גם הבחירות האומנותית שבו".

   האירוויזיון ישודר בכאן 11 - חצאי הגמר ב-14 וב-16 במאי, והגמר ב-18 במאי