פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אין גבול לחזירות הישראלית: "למכירה כרטיס לגמר האירוויזיון ב-5,000 שקל"

   אחרי ההתנפלות האדירה על הכרטיסים לאירוויזיון, מרים הישראלי המכוער את ראשו במטרה לעשות קופה על חשבון מי שלא הצליחו לקנות כרטיס. כמה ישראלים הציעו למכור כרטיסים לגמר ב-4,500 וב-5,000 שקל, מחיר היקר פי 2 וחצי ממחירו המקורי. אך יש גם ישראלים שמראים שאפשר אחרת

   אין גבול לחזירות הישראלית: "למכירה כרטיס לגמר האירוויזיון ב-5,000 שקל"
   באדיבות יח"צ כאן

   ביום חמישי בשבוע שעבר סיפרנו לכם על ההתנפלות האדירה על הכרטיסים לאירוויזיון 2019 בתל אביב. למרות המחירים הגבוהים ביותר בשנים האחרונות ואולי אי פעם, אלפי הכרטיסים שהוקצו למופע הגמר בפעימה הראשונה נמכרו בתוך קצת יותר משעה. כ-180 אלף איש מישראל ומרחבי העולם המתינו בתור באתר האינטרנט של "לאן" בניסיון לרכוש כרטיס. בזמן שרבים מהם צהלו בעמודי הפייסבוק של חובבי התחרות על כך שהצליחו לשים יד על הכרטיס הנכסף ונפרדו ממאות שקלים - רבים אחרים הביעו אכזבה מכך שלא הצליחו להיכנס לתור הווירטואלי בזמן.

   לא מעט מחובבי התחרות שכן הצליחו לרכוש כרטיס רכשו יותר כרטיסים ממה שהיו צריכים על ידי שימוש ביותר מכרטיס אשראי אחד, ובמעשה יפה פרסמו את הכרטיסים המיותרים למכירה במחיר עלות. אולם כמה גולשים אחרים שאינם נמנים על חובבי התחרות, רכשו כרטיסים על מנת למכור אותם במחיר גבוה בהרבה מהסכום שמוטבע על הכרטיס.

   כך למשל, בעמוד הפייסבוק "כרטיסים לאירוויזיון" שנפתח לצורך העניין, חלק מהגולשים מפרסמים כי הם מוכרים כרטיס אך לא מציינים מחיר, ומוסיפים: "פניות בפרטי בלבד". אחד מהם אף נעל את הפוסט לתגובות כדי שלא יוכלו לפרסם ברבים את המחיר שאותו הוא דורש. גולשים אחרים לא התביישו לומר: אנחנו רוצים כסף, והרבה ממנו. גולשת אחרת פרסמה כרטיס יחיד למכירה באזור ישיבה, ב-4,500 והדגישה כי היא אינה גמישה במחיר. המחיר הרשמי של אזור הישיבה היקר ביותר עומד על 1,700 שקלים, כך שהיא מבקשת יותר מפי 2.5 מהמחיר הרשמי.

   אירוויזיון 2019 מחיר כרטיס 5000 שקל ספסרות ספסרים (צילום מסך)
   לשפשף את העיניים ולא להאמין. מחיר מופקע לגמר

   גולש נוסף, עורך דין במקצועו על פי פרופיל הפייסבוק שלו, מציע שני כרטיסים למכירה בטבעת הזהב במחיר שערורייתי של 10,000 שקלים לשני הכרטיסים. המחיר הרשמי לאזור זה על פי אתר מכירת הכרטיסים של "לאן" עומד על 1,700 שקלים, 3,400 שקלים לזוג כרטיסים. עורך הדין מבקש כמעט פי שלושה מהמחיר הנקוב. נציין כי על פי סעיף 194 א' של חוק העונשין, חל איסור על ספסרות בכרטיסי מופעים, כך שלכאורה מכירת הכרטיס במחיר הגבוה מהמחיר הנקוב בו מהווה עבירה פלילית.

   אמנם מדובר פה במקרים של ישראלים מכוערים, אך הכיעור הזה אינו בלעדי כלפי העם היושב בציון. גם באתר הספסרות השנוי במחלוקת viagogo ניתן לרכוש כרטיסים במחירים שערורייתיים. כך למשל כרטיס לגולדן סירקל נמכר במחיר 687 אירו, כ-2,840 שקלים. "רק" 70% יותר מהמחיר הנקוב, ממש מציאה לעומת ההצעות שנתקלנו בהם בפייסבוק. אך יש לזכור כי באתר viagogo נוהגים להוסיף עוד עמלות ודמי שירות, פעמים רבות לאחר שאישרתם את פרטי העסקה והזנתם כרטיס אשראי. כך קורה שאתם מאשרים רכישה במחיר מסוים, אך מגלים כי החיוב גבוה בהרבה ממה שתכננתם ובאתר שאינו כפוף לחוק הגנת הצרכן בישראל יסרבו בכל תוקף לבטל את העסקה. בנוסף קורה לא אחת שכרטיס מסוים נמכר יותר מפעם אחת. אמנם המוכר ייענש במצב כזה, אך כשתגיעו לכניסה לאולם ויסרבו להכניס אתכם - זה לא יעודד אתכם.

   הכרטיסים לגמר האירוויזיון אמנם אזלו, אך עדיין נותרו כרטיסים לחזרות. אל תתפתו לרכוש מספסרים כרטיסים למופעים הללו ורכשו רק דרך האתר הרשמי. בנוסף, בחודש הבא תיפתח מכירה נוספת וייתכן שהפעם יהיה לכם מזל. עקבו אחר קבוצות החובבים בפייסבוק ונסו להיעזר בחברי הקבוצות ברכישת כרטיס במחיר הרגיל.

   אירוויזיון 2019 מחיר כרטיס 5000 שקל ספסרות ספסרים (צילום מסך)
   מחיר לא ייאמן

   למרבה הצער לא רק מחירי הכרטיסים מוציאים אותנו מכוערים. על מחירי הדירות והמלונות דובר כבר הרבה, אך הנה דוגמה של דירת Airbnb שמוצעת במחיר של 70 אירו ללילה, אך בשבוע האירוויזיון המחיר מזנק ל-242 אירו, כמעט פי 3.5 מהמחיר הרגיל. בקבוצות החובבים מתפרסמות עדויות על כך שבעלי דירות שכבר אישרו הזמנות באתר ביטלו אותן על מנת להקפיץ את המחיר. גם כותב שורות אלו נתקל במקרה כזה באופן אישי. "בגלל תקלה בהצגת המחיר", כך הגדיר בעל הדירה, שרצה להקפיץ את העלות ב-25 אירו ללילה "בלבד".

   אבל יש גם כאלה שמראים שאפשר אחרת. גולשת בעמוד חובבי האירוויזיון הישראלים פרסמה פוסט שבו היא מציעה לארח תיירים בחינם בדירתה. גולשים אחרים הגיבו בפוסט והציעו דבר דומה. בשלב זה אין עמוד שמרכז פניות שכאלה, אך אם אתם מכירים תיירים שתכננו להגיע לישראל אך נבהלו מקבלת הפנים הכלכלית, הצטרפו לעמודי החובבים הללו ופרסמו עבור חבריכם. חובבי האירוויזיון האמיתיים יעשו הכל על מנת לסייע ולהראות את הצד היפה של ישראל.

   קבוצת הפייסבוק הגדולה ביותר של חובבי האירוויזיון