פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   חוזרים הביתה: נבחר השיר שייצג את ישראל באירוויזיון 2019

   הנציג של ישראל לאירוויזיון, קובי מרימי, יבצע בתחרות את השיר "Home", בלדה שנוצרה על ידי אוהד שרגאי וענבר ויצמן. לוועדה לבחירת השיר הוגשו כמאתיים שירים, 30% יותר משנים קודמות

   קובי מרימי (צילום מסך)
   מהסקיצות שהקליט נבחר השיר. קובי מרימי (צילום מסך)

   קובי מרימי יבצע את השיר "Home", בלדה שנתפרה למידותיו על ידי אוהד שרגאי וענבר ויצמן. השיר ייחשף רק אחרי שיעבור עיבוד ויצולם הקליפ. זה יקרה בעשרה במרץ, במסגרת טקס פרסי הטלוויזיה שישודר בערוץ כאן 11. כמו כן יוצג הקליפ בכנס ראשי המשלחות של ה-EBU, איגוד השידור האירופי.

   לוועדה לבחירת השיר הוגשו כמאתיים שירים, 30% יותר משנים קודמות, ובין הכותבים היו גם שמות מוכרים כמו קרן פלס ושירי מימון, אבל בנוסף להם גם שלל יוצרים לא מוכרים. מקרב השירים האלה יצרה הוועדה רשימה מצומצמת יותר, שאותם הקליט כסקיצה קובי מרימי, זוכה "הכוכב הבא לאירוויזיון". היום (רביעי) נבחר מתוך אלה השיר הזוכה.

   "מהשמיעה הראשונה השיר ריגש אותי מאוד והתחברתי אליו מיד", מסר קובי מרימי. "תודה לוועדה שבחרה לי שיר שמתאים לי בדיוק, ובעוד כמה ימים כולם יוכלו להתרגש ממנו יחד איתי".

   ועדת בחירת השיר כללה ששה חברים וחברות, בראשה עמד אביעד רוזנבוים - העורך המוזיקלי הראשי בכאן, ואליו הצטרפו נעמה הדסי, מיכל אסולין ויובל גנור מכאן, ועמם יואב צפיר וטמירה ירדני מטדי הפקות. את התהליך ליווה יועץ משפטי וכל השירים הושמעו בוועדה באופן אנונימי. שרגאי, בוגר בית הספר למוזיקה 'רימון', השתתף בעונה השמינית של "כוכב נולד", מאז הוא שר במסגרת ההרכב 'עילי בוטנר וילדי החוץ' ומלמד ב'רימון'.