פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   ציוצים אנטישמיים ואנטי-ישראלים: העבר של הנציג הצרפתי לאירוויזיון

   לאחר שהגיש תלונה במשטרה על ציוצים הומופוביים נגדו, נחשף ב-I24 NEWS כי בילאל חסאני, הנציג הצרפתי באירוויזיון, צייץ בעבר כי ישראל מבצעת פשעים נגד האנושות, והביע תמיכה בקומיקאי האנטישמי דיידונה. המוזיקאי טען בתגובה כי מישהו אחר צייץ בשמו

   בילאל חסאני (צילום מסך)

   בילאל חסאני, הנציג הצרפתי לאירוויזיון, ממשיך לעשות כותרות. מוקדם יותר השבוע, הוגשה בשמו תלונה למשטרה בעקבות מאות ציוצים שטופי שנאה, שנכתבו על רקע היותו הומו מוצהר ומוסלמי. היום, השערורייה מגיעה מן הכיוון השני: תגובות שפרסם הזמר בטוויטר לפני חמש שנים, כשהיה בן 14.

   כלי התקשורת הישראלי-צרפתי I24 חשף היום שני ציוצים שפרסם חסאני. באחד מהם הוא כותב כי "ישראל היא זו שמבצעת פשעים נגד האנושות"; בשני, הוא מגן על הקומיקאי דיידונה, ככל הנראה מפיץ האנטישמיות הבולט ביותר שהיה בצרפת בעשור האחרון, ומציע למי שתוקף אותו "ללכת וללמוד את האמת". יש לציין כי כל זה קרה בקיץ 2014, בעיצומו של מבצע צוק איתן, שסוקר בהרחבה בתקשורת הצרפתית וגם הוביל להפגנות פרו-פלסטיניות אלימות ביותר ברחובות פריז, עיר הולדתו ומגוריו של המוזיקאי.

   הימין הקיצוני בצרפת חגג על הפרסומים הללו, ובתגובה להם סיפק חסאני תירוץ מעט קלוש. לדבריו, לא הוא כתב את הציוצים הללו, אלא "אנשים אחרים שהיתה להם גישה לחשבונות שלי ברשתות החברתיות". כל זאת, בציוץ לו העניק את ההאשטאג "הפיצו אהבה, לא שנאה". כמו כן, למרות הסקנדלים האחרונים ולמרות פניות משלל תנועות חרם וארגונים להט"בים שביקשו ממנו להביע סולידריות עם העם הפלסטיני ולהחרים את האירוויזיון, המוזיקאי הוסיף כי הוא מצפה בקוצר רוח להגיע לתל אביב.

   אם שכחתם מי זה דיידונה, צפו בו קורא "להרוג יהודים".

   התגובה של חסאני

   הציוצים של בילאל חסאני (צילום מסך)
   "ישראל פושעת נגד האנושות". אחד הציוצים של חסאני
   בילאל חסאני (צילום מסך)
   למרות הכל, מתכנן לבוא. בילאל חסאני