פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אנשי תרבות בריטים קוראים ל-BBC: החרימו את האירוויזיון בתל אביב

   עשרות אנשי תרבות בריטים - ביניהם רוג'ר ווטרס, מייק לי וקן לואץ' - שלחו מכתב ל-BBC, רשות השידור המקומית, בו קראו להם להימנע מסיקור התחרות השנה בגלל שהיא מתקיימת בישראל: "לא יכולים להתעלם מכך שישראל פוגעת באופן שיטתי בזכויות האדם הפלסטיניות"

   לוסי איוב, אסי עזר, ראש עיריית תל אביב רון חולדאי ודוארה קורדירו, סגן ראש עיריית ליסבון (רפי דלויה)
   מייק לי פחות מתחבר. פתיחת אירועי האירוויזיון בתל אביב

   יממה לאחר שאירועי אירוויזיון 2019 נפתחו רשמית בתל אביב, עשרות אנשי תרבות בריטים שלחו מכתב ל-BBC, רשות השידור המקומית, בו קראו להם להימנע מסיקור התחרות השנה בגלל שהיא מתקיימת בישראל.

   כנהוג במקרים אלה, גילוי הדעת פורסם בגרדיאן, העיתון המזוהה עם השמאל הבריטי. נכתב בו, בין השאר - "האירוויזיון אולי נתפס כבידור קליל ותו לא, אבל הוא לא פטור משיקולים הנוגעים לזכויות אדם, ואנחנו לא יכולים להתעלם מכך שישראל פוגעת באופן שיטתי בזכויות האדם הפלסטיניות. אם ה-BBC נאמן לערכיו, הוא חייב להפעיל לחץ להעביר את התחרות למדינה שאינה מבצעת פשעים נגד חירות האדם".

   בריטניה, יש לציין, עדיין לא קבעה מי יהיה הנציג שלה לאירוויזיון. תחרות הקדם המקומית תיערך ב-8.2, ולא כולם ששים להתמודד בה בה. כך, למשל, הלהקה The Tuts, שהסולנית שלה מוסלמית, הודיעה כי לא תשתתף בה, כיוון שאינה מעוניינת להופיע בתל אביב. גם גילוי הדעת הטרי קורא להחרים את הקדם - "השתתפות באירוע הזה היא כבוד מפוקפק לכל אמן עם מצפון", הוצהר בו.

   על המכתב חתומים כל השמות שאנו רגילים אליהם בנסיבות שכאלה - רוג'ר ווטרס כמובן, וגם הבמאים מייק לי וקן לואץ', השחקנית ג'ולי כריסטי, המוזיקאי פיטר גבריאל וההרכב וולף אליס, מעצבת האופנה ויוויאן ווסטווד ואחרים, אם כי יש לציין שמלבדם הרשימה לא כוללת הרבה שמות גדולים והיא גם קצרה למדי.

   במאי הקולנוע קן לואץ' בפסטיבל קאן, מאי 2012 (AP)
   לא מעריץ של שפיטה. קן לואץ'