פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   "ערפו את ראשו!": קמפיין שנאה חסר תקדים נגד הנציג הצרפתי לאירוויזיון

   אלפי ציוצים פוגעניים, איומים על חייו, קריקטורה אלימה להחריד ומגישות טלוויזיה המגדירות אותו כ"פריק שואו": הנציג הצרפתי לאירוויזיון, בילאל חסאני, נאלץ להתמודד עם קמפיין שנאה חסר תקדים נגדו, אבל נחוש להגיע לתל אביב

   בילאל חסאני (צילום מסך)
   לא מוותר. בילאל חסאני

   שלושה ימים בלבד לאחר שנבחר לייצג את צרפת באירוויזיון, המדינה סוערת בעקבות קמפיין שנאה חסר תקדים נגד בילאל חסאני, שאמור להופיע בתל אביב עם השיר "Roi". הזמר, בן 19, פריזאי שמוצאה של משפחתו מרוקאי, נודע בתור כוכב רשת לפני שניצח בקדם הצרפתי. הוא הומו מוצהר, ונוהג להופיע בסרטוניו עם פאות צבעוניות ואיפור כבד, ולעסוק בשאלות של זהות ומגדר. כל זה הפך אותו מלכתחילה לקורבן של בריונות וירטואלית בשנים האחרונות, והמתקפה נגדו התעצמה וחצתה את כל הגבולות השבוע, עד כדי כך שהוא הגיש היום (שלישי) תלונה למשטרה.

   "אלפי ציוצים שטופי שנאה כוונו נגד בילאל מאז שנבחר לייצג את צרפת באירוויזיון", מסר עורך דינו. ואכן, ברשת אפשר למצוא שלל התבטאויות חריפות, בהן אימרות כמו "הומו, אתה מבייש את האיסלאם", מגיע לך למות", "צריך להרוג אנשים כמוך" ו"אנחנו נמצא אותך ונטפל בך". יש לציין כי למרות שבו בזמן מתקיים בצרפת קמפיין מינורי של ה-BDS הקורא להחרים את האירוויזיון בישראל, האיומים על הזמר הצרפתי נובעים מהומופוביה ולא בשל מיקומה של התחרות.

   נוסף לכך, הרוחות סוערות גם בעקבות קריקטורה שפורסמה בעיתון הנפוץ "מידי ליבר". על משקל השם המלכותי של השיר, היא ממשילה את בילאל למלך לואי ה-16 ומראה כיצד ראשו נערף בגיליוטינה. הציוץ האלים להפליא עורר כמובן תגובות זועמות, בהן של הצמד מדאם מסייה, שייצג את צרפת באירוויזיון בשנה שעברה והשתתף עם חוסאני בכתיבת השיר עמו יתחרה בתל אביב. "מאחורי הקריקטורה הזו עומד בחור בן 19, מודל של אומץ שמעניק השראה למיליוני צעירים שלא מעזים לחיות את חייהם בחופשיות כזו בגלל אלימות כמו שלך". בעקבות הסקנדל, העיתון פרסם התנצלות והסביר כי כל מה שהקריקטורה ניסתה להבהיר זה עד כמה מסוכן להיות מלך בצרפת (מה שנכון), ובשלב זה נראה כי הפמליה של המוזיקאי קיבלה את ההתנצלות.

   קריקטורה נגד הנציג הצרפתי לאירוויזיון (צילום מסך)
   הקריקטורה הפוגענית

   נוסף לכך, הרוחות סוערות גם בעקבות קריקטורה שפורסמה בעיתון הנפוץ "מידי ליבר". על משקל השם המלכותי של השיר, היא ממשילה את בילאל למלך לואי ה-16 ומראה כיצד ראשו נערף בגיליוטינה. הציוץ האלים להפליא עורר כמובן תגובות זועמות, בהן של הצמד מדאם מסייה, שייצג את צרפת באירוויזיון בשנה שעברה והשתתף עם חוסאני בכתיבת השיר עמו יתחרה בתל אביב. "מאחורי הקריקטורה הזו עומד בחור בן 19, מודל של אומץ שמעניק השראה למיליוני צעירים שלא מעזים לחיות את חייהם בחופשיות כזו בגלל אלימות כמו שלך", צייצו במחאה. בעקבות הסקנדל, העיתון פרסם התנצלות והסביר כי כל מה שהקריקטורה ניסתה להבהיר זה עד כמה מסוכן להיות מלך בצרפת (מה שנכון), ובשלב זה נראה כי הפמליה של המוזיקאי קיבלה את ההתנצלות.

   אם לא די בכך, בכלי תקשורת שונים גם ביקרו את הבחירה בחוסאני בצורה עוקצנית, ובשתי תוכניות שונות אמרו כי היא מוכיחה שהאירוויזיון אינו אלא פריק-שואו. למרות זאת, נציגיו של הזמר הצהירו כי הוא "מתרגש להשתתף באירוויזיון ולא מתכוון לתת לשנאה הזו לעצור אותו".

   בילאל חסאני (צילום מסך)
   יגיע לתל אביב כמו גדול