פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   דווקא הישראלית בחוץ: גרמני נבחר לעצב את במת האירוויזיון

   פרסום ראשון: נבחר מעצב התפאורה של האירוויזיון שיתקיים בארץ - הגרמני פלוריאן וידר. וידר גבר בהתמודדות על מעצבת התפאורות הישראלית מאיה חנוך. שותפה של חנוך: "אם חשבו ששני העיצובים האלה הם הכי מצוינים, אירוויזיון בתל אביב צריך להיות מעוצב על ידי ישראלים"

   אירוויזיון 2018, נטע ברזילי (AP)
   נטע ברזילי באירוויזיון שבו זכתה, שגם את במתו עיצב פלוריאן וידר

   צעד נוסף בדרך לאירוויזיון 2019 בתל אביב: נבחר מעצב התפאורה של התחרות שתתקיים בארץ - הגרמני פלוריאן וידר (Florian Wieder), כך נודע לוואלה! תרבות. וידר גבר בהתמודדות על מעצבת התפאורות הישראלית המפורסמת מאיה חנוך ושותפה אבי פחימה. חנוך עיצבה את במת האירוויזיון הקודם שהתקיים בישראל בירושלים ב-1999, ובנוסף עיצבה עם פחימה את במות תכניות הטלוויזיה "כוכב נולד", "הכוכב הבא", "נולד לרקוד", "רק רוצים לרקוד" ו"לעוף על המיליון". חנוך היא גם בתו של הזמר שלום חנוך ומי שעל שמה נכתב השיר "מאיה".

   "אנחנו מאוד מאוכזבים מההחלטה הזאת", אמר לוואלה! תרבות המעצב פחימה, "נאמר לנו בימים האחרונים שהייתה התלבטות קשה בין העיצוב שלנו לעיצוב של פלוריאן. אמרו לנו ששני העיצובים הם מצויינים. אנחנו עשינו עיצוב מרהיב לבמה של האירוויזיון. אם חשבו ששני העיצובים האלה הם הכי מצוינים, נראה לנו שמן הראוי יהיה שיופעל כאן שיקול של גאווה לאומית. האירוויזיון שקורה בתל אביב צריך להיות מעוצב על ידי ישראלים".

   המעצב המוערך והמצליח וידר עיצב את במות האירוויזיון בתחרות בליסבון השנה, שבה זכתה נטע ברזילי, וכן בתחרויות בשנים 2017, 2015, 2012 ו-2011. בנוסף, הוא עיצב את תפאורות התכניות "אקס פקטור" הבריטית, "גוט טאלנט" הן בגרסתה האמריקאית והן בגרסתה הבריטית, "אמריקן איידול", כמה מטקסי פרס המוזיקה של MTV וכן עיצב את במת "דה וויס" בישראל. בנוסף, הוא חתום על עיצוב הבמות בהופעה של U2 בברלין ב-2009, הופעה של ביונסה בארצות הברית ב-2012 והופעה של ג'ניפר לופז במסע הופעות בארצות הברית ב-2014.

   נטע ברזילי טודיי שואו (צילום מסך)
   נטע ברזילי

   בתחילת השבוע התקיימה פגישה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר התקשורת איוב קרא עם יו"ר המועצה המפקחת על האירוויזיון פרנק פרילינג, המפקח על תחרויות האירוויזיון יון-אולה סנד, יו"ר תאגיד השידור גיל עומר, מנכ"ל תאגיד השידור אלדד קובלנץ ובכירים נוספים. בפגישה הוכרז כי סלוגן אירוויזיון 2019 יהיה "Dare To Dream". "נטע העזה לחלום על אירוויזיון בישראל בשנה הזאת, אני מעז לחלום כדי שהאירוויזיון יהיה גם בשנה לאחר מכן", אמר נתניהו בפגישה. "אני בטוח שכל השירים יהיו מצוינים, אבל אנחנו חולמים ואנחנו גם מבצעים את החלומות שלנו".

   חצאי הגמר של התחרות שתיערך במרכז הירידים בתל אביב יתקיימו ב-14 וב-16 במאי, והגמר ב-18 במאי.

   טרם התקבלה תגובת התאגיד.