פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מעל ל-140 אמנים קוראים להחרים את האירוויזיון אם יתקיים בישראל

   רוג'ר ווטרס, קן לואץ', מייק לי, וולף אליס, בריאן אינו, דה נייף, ג'ולי כריסטי, זוכה אירוויזיון 1994 וכמה ישראלים הם חלק מכ-140 אמנים ויוצרים שקוראים במכתב ב"גרדיאן" לחרם על האירוויזיון אם יתקיים בארץ, "עד שפלסטינים יזכו בחופש, צדק וזכויות שוות"

   נטע ברזילי, אירוויזיון 2018 (AP)
   נטע ברזילי, זוכת אירוויזיון 2018

   כאילו לא היו מספיק סערות עד עכשיו שנוגעות לאירוויזיון בישראל, עכשיו נוספה עוד אחת: שורה ארוכה של אמנים ויוצרים, בהם לא מעט שמות מוכרים, זוכה אירוויזיון 1994 וכמה ישראלים, חתומים על מכתב פתוח ב"גרדיאן" הבריטי שקורא לחרם על האירוויזיון אם הוא יתקיים בישראל כמתוכנן ב-2019. במכתב נכתב בין השאר: "עד שהפלסטינים יזכו בחופש, צדק וזכויות שוות לכל בני האדם, אסור שיהיו 'עסקים כרגיל' עם המדינה שמונעת מהם את זכויותיהם הבסיסיות".

   : רוג'ר ווטרס (GettyImages , , Jason Kempin)
   רוג'ר ווטרס

   מעל ל-140 אמנים ויוצרים חתומים על המכתב, ובהם המוזיקאי וממובילי תנועת החרם כנגד ישראל, רוג'ר ווטרס, הבמאים הבריטיים קן לואץ' ומייק לי, ההרכב הבריטי וולף אליס, המוזיקאי הבריטי בריאן אינו, צמד המוזיקאים השבדי דה נייף, צ'ארלי מקגטיגן שהיה אחד משני המבצעים האירים של השיר הזוכה באירוויזיון 1994 (בנוסף למספר זמרים נוספים שהגיעו לגמר האירוויזיון לאורך השנים אך לא זכו), ניק סימור האוסטרלי בסיסט להקת קראודד האוס, הסופר הקנדי יאן מרטל, השחקנית הבריטית ג'ולי כריסטי, הקולנוען הפיני אקי קאוריסמקי, השחקנית האמריקאית אלייה שווכאת והשחקן והמוזיקאי היהודי האיטלקי מוני עובדיה. גם ישראלים כלולים ברשימה, המוכר ביותר מביניהם הוא יונתן שפירא, ועוד ברשימה בין השאר הבמאי ומפיק הקולנוע הישראלי אייל סיון, המחלק את חייו בין אירופה לישראל והמוזיקאים אביעד אלברט, מיכל ספיר ודניאל רביצקי.

   יונתן שפירא ( , ינאי יחיאל)
   המוזיקאי הישראלי יונתן שפירא, מהחתומים על המכתב

   "אירוויזיון 2019 צריך להיות מוחרם אם הוא יתארח בישראל בזמן הפרת זכויות אדם חמורות של הפלסטינים במשך עשרות שנים", נכתב עוד במכתב. "ב-14 במאי, כמה ימים לאחר הזכייה של ישראל באירוויזיון, הצבא הישראלי הרג 62 פלסטינים לא חמושים בעזה, ובהם ששה ילדים, ופצע מאות, את רובם בתחמושת חיה".