פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מארגני האירוויזיון לנתניהו: "אל תתערב בתכנים ואפשר חזרות בשבת"

   ימים ספורים לפני בחירת העיר שתארח את האירוויזיון בישראל, שלחו נציגי איגוד השידור האירופי מכתב לראש הממשלה ובו מספר תנאים מוקדמים: עצמאות לתאגיד השידור, התנערות מפוליטיקה והתחייבות לחזרות בשבת

   מארגני האירוויזיון לנתניהו: "אל תתערב בתכנים ואפשר חזרות בשבת"
   עריכת וידאו:ניר חן

   בימים הקרובים צפוי איגוד השידור האירופי לקבל הכרעה לגבי זהות העיר שתארח בישראל את האירוויזיון, כאשר הבחירה תהיה בין תל אביב וירושלים בעקבות ירידתה של אילת מהפרק. אולם בטרם נבחרה העיר, שלחו היום (שני) נציגי איגוד השידור לראש הממשלה בנימין נתניהו מכתב ובו דרישות ותנאים מוקדמים שישראל תהיה חייבת לעמוד בהם. כך פורסם הערב במהדורה המרכזית של "החדשות".

   לפי הפרסום, נציגי איגוד השידור דורש מנתניהו להתחייב בכתב על כמה דרישות ותנאים מוקדמים, ביניהם התחייבות לאפשר קיום חזרות גנרליות בשבת, חופש עיתונות וביטוי מוחלט לכל המשלחות והמבקרים, לתת אשרות כניסה לישראל ללא שום קשר לדעות הפוליטיות של המבקרים, לאפשר למבקרים לטייל בישראל ללא הגבלה ולהעניק עצמאות מוחלטת לתאגיד בעריכת משדר האירוויזיון.

   השבוע ביקר בישראל נציג בכיר של איגוד השידור האירופי ונפגש עם נציגים של שלוש הערים שהתחרו על הזכות לארח את האירוויזיון בישראל - אילת, ירושלים ותל אביב. מאוחר יותר כאמור ירדה אילת מהפרק וכעת מתחרות ביניהן על הזכות שתי ערים בלבד - תל אביב וירושלים. ההכרעה הסופית בנושא תתקבל השבוע.

   נטע ברזילי ( , אביב חופי)
   נטע ברזילי