פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   הנציג לאירוויזיון ייבחר שוב ב"הכוכב הבא" בקשת 12, והשיר ייבחר בכאן 11

   עכשיו זה רשמי: "הכוכב הבא" של קשת 12 תבחר גם השנה את נציג ישראל לאירוויזיון, כפי שפורסם לראשונה בוואלה!. נוסף לכך, בכאן 11 ישודר פורמט חדש שבו ייבחר השיר שייצג את ישראל בתחרות, וכמו כן בכאן ייבחר נציג נוסף שיתמודד בגמר "הכוכב הבא לאירוויזיון"

   הנציג לאירוויזיון ייבחר שוב ב"הכוכב הבא" בקשת 12, והשיר ייבחר בכאן 11
   AP

   עכשיו זה רשמי: "הכוכב הבא לאירוויזיון" של קשת 12 וטדי הפקות תבחר גם השנה את נציג ישראל לאירוויזיון 2019, כפי שפורסם לראשונה בוואלה!. מעבר לכך, ישנם שני חידושים מסקרנים השנה. בנוסף ל"הכוכב הבא לאירוויזיון" בקשת 12, ישודרו לראשונה בכאן 11 שתי תוכניות נוספות הנוגעות לתחרות: "כרטיס אחרון לגמר" - תוכנית פריים טיים שתשודר בכאן 11 בין חצי הגמר והגמר של "הכוכב הבא", במסגרתה תתקיים תחרות על מקום נוסף בגמר; ופורמט חדש שיפותח על ידי כאן 11 וישודר בו בפריים טיים, במסגרתו תתבצע בחירת השיר שייצג את ישראל באירוויזיון.

   עוד תעלה בתאגיד התוכנית "קדם אירוויזיון ג'וניור" בפריים טיים, שבה ייבחר הנציג הישראלי לאירוויזיון הילדים, כולל הפקת הקליפ והחלק האמנותי בתחרות הבינלאומית.

   נטע ברזילי, אירוויזיון 2018 (GettyImages)
   נטע ברזילי באירוויזיון

   לפני מעל לחודשיים פורסם לראשונה בוואלה! תרבות כי כאן תאגיד השידור ויתר על שידור והפקה של משדר בחירת הזמר, הזמרת או ההרכב שייצגו את ישראל באירוויזיון. זאת למרות שזמן קצר קודם לכן בחנו בתאגיד את האפשרות כי בחירת המועמד לאירוויזיון תחזור לשידור הציבורי, בדומה לשידורי ה"קדם אירוויזיון" בימי רשות השידור. בתעשיה נשמעו ביקורות על כך שהתאגיד ויתר על הרצון להחזיר את ה"קדם האירוויזיון" במתכונת זו או אחרת אל השידור הציבורי, נכס יקר שהיה מניב לתאגיד בין השאר רייטינג נאה, באזז וחסויות. בתאגיד הסבירו כי השיקולים לכך הם "תקציב יקר ולוחות זמנים דחוקים". רשת החליטה לבסוף לא להתמודד בקול הקורא להפקת המשדר לבחירת הנציג לאירוויזיון. גורם ברשת הסביר לוואלה כי כך הוחלט בגלל ש"לא 'דה פור' בעונתה הראשונה ולא 'דה וויס' מתאימות לדבר הזה". באשר ל"אקס פקטור", הגורם הבהיר כי "עליית התוכנית לאוויר אינה תואמת את לוחות הזמנים".