פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   חשש מביטול: לממשלה ניתן עוד שבועיים להעביר הערבויות לאירוויזיון

   יממה לפני תום המועד להפקדת ערבות לאירוויזיון, בסך 12 מיליון יורו, איגוד השידור האירופי אישר באופן חריג דחייה של שבועיים להפקדה. יו"ר התאגיד הבהיר לשר התקשורת איוב קרא כי אין באפשרות התאגיד להפקיד ערבות זו ולשאת בתקציב ההפקה

   חשש מביטול: לממשלה ניתן עוד שבועיים להעביר הערבויות לאירוויזיון
   AP

   יממה לפני תום המועד להפקדת ערבות לאירוויזיון בסך 12 מיליון יורו, איגוד השידור האירופי אישר באופן חריג דחייה של שבועיים, עד ל-14 באוגוסט, להפקדה. זאת לאחר בקשת תאגיד כאן מאיגוד השידור האירופי, שהבהיר מצדו כי יש לכבד את המועד, הקריטי להמשך התהליך.

   במכתב ששלח יו"ר התאגיד גיל עומר לשר התקשורת איוב קרא, הבהיר כי אין באפשרות התאגיד להפקיד ערבות זו, וגם אין באפשרותו לשאת בתקציב ההפקה כולה ללא תמיכת המדינה. הסיבה היא שהדבר מהווה סכנה קיומית לתאגיד, ועלול להוביל לגרעון תקציבי לא חוקי שיחזיר את השידור הציבורי לתחלואי העבר.

   נטע ברזילי נוחתת בנתב"ג לאחר הזכיה בארוויזיון, 14 במאי 2018 (ראובן קסטרו)
   נטע ברזילי

   "תקציב התאגיד, שנועד לאפשר על פי חוק פעילות בשני ערוצי טלוויזיה (בקרוב שלושה), תשע תחנות רדיו, פעילות דיגיטל ענפה, חטיבת חדשות והשקעה של 220 מיליון ש"ח בשנה בתוכן", כתב עומר, "התקציב הנ"ל, הנמוך משמעותית מתקציבה של רשות השידור, לא יכול בשום אופן לספוג את העמדת הערבות ו/או הפקת האירוויזיון".

   במכתב מבקש עומר למצוא פתרון שיאפשר את קיום התחרות בישראל, ומציין שוב כי מדובר בהזדמנות לחשוף את פניה היפים של ישראל לעולם כולו והעצמת תדמיתה החיובית.