פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   סכנה לאירוויזיון בישראל? "השיר `Toy` מועתק"

   תאגיד המוזיקה האמריקאי הענק יוניברסל הגיש מכתב התראה ליוצרי השיר "Toy", דורון מדלי וסתיו בגר, בטענה שהשיר שזכה באירוויזיון מועתק משיר של להקת הווייט סטרייפס, כך נחשף הערב בתכנית "ערב טוב עם גיא פינס" בקשת. הדבר עשוי להעמיד בסכנה את קיום האירוויזיון בארץ

   סכנה לאירוויזיון בישראל? "השיר `Toy` מועתק"
   GettyImages

   תאגיד המוזיקה האמריקאי הענק יוניברסל הגיש מכתב התראה ליוצרי השיר "Toy", דורון מדלי וסתיו בגר, בטענה שהשיר שזכה באירוויזיון מועתק משיר ותיק ומוכר מאוד, כך נחשף הערב בתכנית "ערב טוב עם גיא פינס" בקשת 12.

   החשיפה הזאת מעמידה בסימן שאלה גדול את זכייתו של השיר, ואולי גם מעמידה בסכנה את קיום האירוויזיון בישראל בשנה הבאה בישראל. לפי מידע שהגיע ליד תכניתו של פינס, ולטענתה אושר על ידי מקורבים ליוצרים של "Toy", תאגיד המוזיקה האמריקאי יוניברסל הגיש לפני כשבועיים מכתב התראה חריף לפני תביעה. מדלי יצא ללוס אנג'לס לנסות לפתור את המשבר.

   השיר "Seven Nation Army" של להקת הווייט סטרייפס

   השיר שממנו הועתק "Toy" על פי הטענה הוא "Seven Nation Army" של להקת הווייט סטרייפס, משנת 2003, שזכה בגראמי והפך ללהיט עולמי ולהמנון של אוהדים ברחבי העולם. הקצב וההרמוניה, טוענים עורכי הדין של יוניברסל, מזכירים מאוד את "Toy", נחשף ב"ערב טוב". צפו במאש אפ של השירים כאן.

   מדלי עצמו נמצא היום בפריז והוא יוצא מחר ללוס אנג'לס, על לנסות לפתור את המשבר הענק, כך פורסם בפינס. תקנון האירוויזיון קובע שהשיר הזוכה חייב להיות מקורי, ואם תימצא העתקה ייתכן שהזכיה של ישראל תיפסל, והאירוויזיון לא יגיע לכאן בשנה הבאה.

   דורון מדלי מסר בתגובה ל"ערב טוב עם גיא פינס": "הופתענו לקבל מכתב שכזה ואנחנו מטפלים בזה ואני מאמין שבשבועיים הקרובים הנושא ייפתר על הצד הטוב ביותר לשביעות רצונם של כל הצדדים". סתיו בגר סרב להגיב.

   מאש אפ בין השיר "Toy" לשיר "Seven Nation Army" של להקת הווייט סטרייפס